Kończąc szkołę średnią zadajemy sobie pytanie - "Co dalej?". Mając do wyboru wiele potencjalnych miejsc studiowania należy szczególnie poważnie rozważyć możliwość studiów w Polsce. Poniżej prezentujemy powody, dla których to właśnie Polska powinna być miejscem, w którym rozpoczniesz swoje wymarzone studia.

Czy warto studiować w Polsce?

NISKIE KOSZTY ŻYCIA I NAUKI

Wyjeżdżając na studia i planując długi pobyt za granicą zawsze zwracamy uwagę na koszty życia i studiowania w wybranym przez nas kraju. Biorąc pod uwagę inne kraje Unii Europejskiej zarówno cena studiów, jak i codzienne wydatki w Polsce są dużo niższe.  Ponadto wiele uczelni w Polsce dysponuje własnymi akademikami. 

EDUKACJA NA WYSOKIM POZIOMIE

Szukając właściwych studiów dla siebie patrzymy również na jakość nauki. Studia w Polsce stoją na naprawdę wysokim poziomie. Zagraniczni studenci, którzy zdecydują się na przyjazd do Polski mogą spodziewać się najbardziej atrakcyjnych i zróżnicowanych możliwości kształcenia spełniających bardzo wysokie europejskie standardy.

ŻYCIE STUDENCKIE

Jak każdy wie życie studenta to znacznie więcej niż tylko ciągła nauka. Bardzo ważna jest również zabawa i poznawanie kultury kraju, w którym studiujemy. Studiując w Polsce będziecie aktywnie uczestniczyć zarówno w życiu Uczelni jak i miasta, w którym studiujecie. Czekają na was: imprezy miejskie, imprezy studenckie, festiwale muzyczne, festiwale filmowe, czy też spotkania z nowopoznanymi przyjaciółmi.

Nie możemy oczywiście zapominać o bogatej ofercie zwiedzania wielu pięknych regionów Polski. Poczynając od wyjazdów nad polskie morze, wypoczywaniu nad pięknymi mazurskimi jeziorami, szusowaniu w polskich górach a kończąc na zwiedzaniu polskich miast na pewno nie będziecie się nudzić.

STYPENDIA DLA STUDENTÓW SPOZA UNII EUROPEJSKIEJ

Przyjeżdżając na studia do Polski spoza Unii Europejskiej nadal mamy szansę na otrzymanie stypendium. Każdego roku uruchamiana jest znaczna liczba stypendiów dla studentów spoza Unii Europejskiej.

ERASMUS+

Decydując się na studia w Polsce szukajcie Uczelni będącej członkiem programu Erasmus+. Wyjazdy na zagraniczne staże, praktyki  oraz korzystanie z wymiany studenckiej są nieocenionym źródłem pozyskiwania wiedzy i umiejętności, jak również unikalną szansą na poznanie innych kultur i dobrą zabawę w wybranym przez siebie kraju. Studia oraz praktyki zagraniczne mają bardzo duży wpływ na rozwój kariery zawodowej.

Pamiętajmy, że zarówno polscy studenci, jak i cudzoziemcy studiujący w Polsce pozostają w pełni mobilni i mogą kontynuować naukę w innych krajach Unii Europejskiej.

NOWOCZESNOŚĆ

Polska jest krajem stale rozwijającym się i inwestującym w nowe technologie. Szczególnie dobrze jest to widoczne na polskich uczelniach, których wielomilionowe inwestycje pozwalają na ciągły rozwój i utrzymywanie poziomu nauczania na bardzo wysokim poziomie.

STUDIUJ W PWSZ W ELBLĄGU

Jeżeli interesują Cię studia w Polsce i chcesz rozpocząć naukę w idealnie położonym, pełnym tradycji i możliwości mieście, zarejestruj się w 3 prostych krokach na studia w Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Elblągu

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Elblągu oferuje swoim studentom możliwość zamieszkania w akademiku, a obcokrajowcy studia mogą zacząć już od 2200zł (510€)/semestr. W porównaniu do średnich opłat prywatnych uniwersytetów jest to naprawdę duża oszczędność w czasie studiów. 

Studia są darmowe dla obywateli Polski oraz osób posiadających Kartę Polaka.

REKRUTACJA TRWA

Jeśli nie masz pewności odnośnie tego jaki kierunek wybrać, lub też chcesz uzyskać informacje dotyczące studiów w PWSZ w Elblągu skontaktuj się z nami przez Facebook lub poprzez Biuro Informacji Rekrutacyjnej PWSZ w Elblągu pod nr telefonu 55 629 05 54, bądź przez e-mail: Turn on Javascript! .

 

Autor: Dariusz Trzciński

Przewiń do góry